Kuidas mul vedas ehk kuidas sain endale hea äripartneri

Seekord meenutan, kuidas ma leidsin endale äripartneri, kellega koostöös oleme valmis ehitanud mitu ilusat ja toimivat üürimaja. Ma alustasin kinnisvarainvesteeringutega täiesti nullist – väga väikese rahaga, ilma kogemusteta ning puudulike teadmistega. Olemas oli vaid visioon ja soov luua üüriportfell, mille üle saab uhkust tunda.

Esiteks ma juba teadsin, et ma ei taha vana ning lagunevat kinnisvara, sest mulle meeldivad ilusad asjad ja teiseks hindan ma piisavalt oma vaba aega, et mitte tegeleda üürikorteri probleemidega, mis vana kinnisvara puhul tihedamini ette tuleb. Kolmandaks panin paika, keda soovin oma üürikliendiks ning need inimesed, keda ootan oma üürikorteritesse elama, soovivad ilusaid ja uusi üüripindasid.

Aga kurb tõsiasi on see, et uus kinnisvara maksab väga palju ja selle jaoks kapitali mul ei olnud, oskuste- ja teadmiste puudus olid samuti suur takistus.

Selge järgmine samm oli see, et pean leidma endale partnerid, kes aitavad mul minu visiooni ellu viia. Kinnisvara oli minu jaoks aga uus valdkond ning alal tegutseivad inimesi praktiliselt ei tundnud.

Aga mis siis teha, kuidas saada tuttavaks inimestega, kes tegelevad kinnisvaraga ning kuidas saada ise selles valdkonnas targemaks?  

Aasta siis oli 2014 ja ma otsustasin, et lähen kinnisvaraseminarile. Minu rõõmuks oli seal seminaril väga palju rahvast, aga kahjuks ei tundnud ma mitte kedagi ja väga raske oli niimoodi kõikide juurde astuda, end tutvustada ning uurida, kas nad võiksid olla minu partnerid minu soovitud teel. Hästi positiivne asi oli, et sellel seminaril kogu aeg laudkonnad vahetusid ja ma üritasin alati end sättida sellisesse laudkonda, kus tundusid asjalikud ja teadjad inimesed. Sain tõesti palju uusi tutvusi ja tohutult uut infot, mis oli tulevikuks väga vajalik, aga siiski ei suutnud ma laudkondades leida kedagi, kellega oma teekonda ette võtta. Oli ettevõtjaid, kes olid juba suurema üüriportfelliga ning neil oli kapitali palju ja ma ei oleks suutnud anda piisavalt panust enda olemasoluga ning teiselt poolt olid kinnisvarainvestorid, kellel polnud selliseid ambitsioone nagu minul.

Kui seminar hakkas juba läbi saama, muutusin järjest nukramaks, sest ma ei olnud täitnud oma eesmärki – leida endale partner. Ometigi oli ju saalitäis rahvast, kes tegelesid just kinnisvarainvesteeringutega.

Siis tegin ma midagi, mida ma siiamaani imestan, et ma julgesin teha, aga äärmuslikud olukorrad nõuavad äärmuslikke meetmeid 🙂 Nimelt kui olid seminari lõpusõnad ja päeva juht Peeter Pärtel küsis, kas kellelgi on veel midagi lisada või tahab midagi öelda, siis ma lihtsalt tõusin püsti ja läksin mikrofoni juurde ning rääkisin ära oma visiooni, mida ma tahan teha ja et otsin endale partnerit oma teekonnale.

Loomulikult juhtus see, mida ma kõige rohkem kartsin – täielik vaikus. Saalis oli lihtsalt haudvaikus ja ma proovisin ennast üleni kokku võtta, et sirge seljaga oma toolile tagasi minna. Pärast seda hetke ma lugesin minuteid, et millal see kõik juba läbi saab, et ma saaksin kiiresti ära põgeneda.

Aga ometigi läks teisiti.

Kui hakkasin ruumist välja astuma, siis tuli mu juurde üks nägus noormees, tutvustas ennast ja küsis minu eesmärgi ja projekti kohta edasi. Istusime maha ja sellest päevast alates olemegi koostööd teinud ja temast sai minu väga hea äripartner, kellega oleme ehitanud mitu üürimaja. Tema ja meie projektid on mind õpetanud väga palju. Olen selle kõige üle ääretult tänulik ja loodan, et meil õnnestub koos teha veel mitu huvitavat projekti.

Selle loo inspireeris kirjutama see, et ka sellel aastal korraldan koos Jaak Roosaarega iga-aastast Kinnisvaraseminari ja tahtsin edasi anda oma emotsiooni, miks ma seda teen. See seminar, mida korraldame, ongi just mõeldud minusugustele inimestele, kes tahavad saada targemaks ja kes soovivad leida endale partnereid. Ma ei ole enam sellel seminaril see uus kollanokk, kes üritab tutvusi sobitada vaid see, kellel on rõõm näha neid osalejaid, kes käivad meie seminaril iga-aastaselt, sest see on tore koht, kus kokku saada ja mõtteid vahetada. Samas, nagu ma kirjutasin, siis kõige rohkem saavad sellest kasu kindlasti need, kes kinnisvarainvesteeringutega alles alustavad.

Soovin edu teadmiste hankimisel ja heade partnerite leidmisel!

www.kinnisvaraseminar.ee