Pilvebüroo nädala ettevõtja intervjuu 29.11.19

Pilvebüroo küsis minu käest mõtlemapanevaid küsimus ettevõtlusest ja minu õppetundidest. Siin minu vastused:

Kolm põnevat fakti Sinu kohta?

  1. Mulle meeldib rahu ja vaikus. Parimad lahendused probleemidele või väljakutsetele tulevad olles lihtsalt vaikuses ning lastes mõtte vabaks.
  2. Paljud seostavad mind kinnisvaraga, aga mul on ka teisi investeeringuid. Keegi kunagi naljakal kombel nende kohta ei küsi midagi.
  3. Mulle väga meeldib tennist mängida

Kuidas sai Sinust ettevõtja?

Mulle on alati meeldinud teha neid asju, mida mulle meeldib teha, teha neid sellel ajal, kui mulle sobib ning nii, kuidas mulle meeldib. Selliselt ongi võimalik ainult olla ettevõtja, sest nii saad oma visiooni kõige paremini realiseerida.

Hea meelega aitan kaasa inimestel võtta ohjad oma elus enda kätte ja teha ära need asjad, mida nad tahavad teha. Unistada on tore, aga teha ja tulemust näha on veelgi toredam

Elu ja oma tegevusi tuleb nautida, siis oled ka selles edukas

Kuidas Sa kirjeldaksid oma ettevõtet mõne lausega?

Minu puhul ei saagi välja tuua ühte ettevõtet, pigem on tegu ettevõtete grupiga. Ma olen asutanud ja olen juhatuse liige Vinkel Group OÜ-s, kes omab mitut erinevat toimivat ettevõtet:

Koidu Ehitus OÜ – ehituse peatöövõtuettevõte, kes teostab meie arendusobjektidel ehituse peatöövõttu. Koidu Ehituse brändi alt ka müüme oma kinnisvaraarendusi.

Koidu Apartments – see on bränd, ettevõtte nimi on praegu muutmisel samanimeliseks. Tegu on haldusettevõttega, kes haldab nii meie kui meie investorite üüriportfelli.

Iga arendus on varakaitse eesmärgil erinevas firmas. Oma praeguse meeskonnaga oleme arendanud 4 korterelamut Tallinnas, millest kolm viimast on jätkuvalt meie portfellis üürimajadena:

Koidu 59 – https://www.koiduehitus.ee/koidu59/

Väike-Patarei 8a – https://www.koiduehitus.ee/vaikepatarei8a/

Kauba 10 – https://www.koiduehitus.ee/kauba10/  

DepotHouse, Juurdeveo 25c – www.depothouse.ee

Vinkel 8 OÜ – arhitektuurse klaasi edasimüük. Karastatud klaas, lamineeritud klaas, trükitud ja klaasi lõikamised, lihvimised. Müük Rootsi, Norra, Soome ja mingil määral ka Eesti.

Milline on Sinu kõige olulisem õppetund ettevõtluses?

Kõige olulisem õppetund, mida ma oskan välja tuua, on see, et tuleb võtta vastutus ja mitte eeldada, et keegi teine midagi Sinu eest ära teeb. Mitte süüdistada teisi oma olukorras. Kõik on Sinu enda teha. Kui Sulle ei meeldi midagi Sinu elus, siis ei maksa oodata, et keegi teine seda võiks parandada. Ükskõik, mis põhjus on, alati saad AINULT Sina ise selle olukorra paremaks muuta.

Mida varem me sellest aru saame, et me teeme oma elu ise, seda lihtsam on elada.

Lisaks tooksin välja ka selle, et ÄRA TAHA ühtegi asja niisama saada. Kui selle lähenemise võtad omaks, siis Sa ei ootagi midagi niisama, saad aru, et pead ise kõige saamiseks vaeva nägema. See on teisest küljest ka väga hea vabanemine, sest ei teki kunagi kadedust, kasvõi väikest, et keegi teine võitis lotos miljoneid või sai suure päranduse. Need on kindlasti utreeritud näited, aga ma tahaks lihtsalt sellele tähelepanu pöörata.

Imeline teadmine on see, et ei olegi oluline, kuhu sa oma tegevuse ja visiooniga välja jõuad, kogu see teekond ja kogemused annavad tohutu enesearengu, milles seisnebki kõige suurem väärtus.

Jaga oma linke, kuidas Sind leida?

Koduleht: www.koiduehitus.ee

Koduleht: www.vinkel.ee

FB leht: https://www.facebook.com/koidu