Aeg iseendale

aeg iseendale

Täiesti arusaadavatel põhjustel on paljudel inimestel suur mure tuleviku ees. Proovitakse ette ennustada, mis hakkab toimuma lähima kuu, paari, poolaasta ja paari aasta jooksul. Investorid tahavad tabada õiget hetke oma investeeringute ostuks/müügiks. Aga selge on see, et keegi meist ei oska praegu ette ennustada, mis veel juhtuma hakkab.

Nagu ütleb Pärsia kõnekäänd, ka see (kriis) läheb mööda. Ärme lase nina norgu ning püüame olla valmis selleks, kui elu taas keema läheb. Selles emotsioonide virr-varris on parim aeg proovida leida ka mõned positiivsed asjad meie elus. Jah, just praegu, kui oleme soovituslikult kodutööl või lausa “sundpuhkusel”. 

Meile on antud vaid üks elu, üks keha ja üks mõistus. Toidame oma meelt positiivsete mõtetega ja hoiame keha siiski tegevuses, kuigi mõnedel aegadel on kõike seda raskem teha ja pead vaevavad muremõtted tuleviku osas. 

Rohkem aega

Kuna paljud on suunatud kas kodusele tööle või on tööandja ajutiselt palunud töölt kõvale jääda, sest hetkel pole selles valdkonnas tööd pakkuda, siis võiksime oma aega kulutada nendele asjadele, mis on meile tähtsad kuid millele tavaliselt aega ei leidu. Kodukontoris peab küll tööd tegema, aga aega saab kokku hoida ainuüksi juba selle pealt, et hommikul ei ole vaja ennast kontorivalmis sättida ning sõita tööle. Samuti jääb tegemata tagasisõit ja kokku annab see juba päris suure ajavõidu. Kasutagem seda aega selleks, et me oleksime iga päev paremad ja tunneksime sellest rõõmu.

Lapsed ja pere

Praegu on parim võimalus veeta rohkem aega oma lastega, sest lapsed on meil koduõppel ja ära on jäänud trennid ning huviringid. Kõiki neid huviringides tehtavaid tegevusi saame me väga hästi teha oma lastega koos kodus, samuti on tore teha trenni koos lastega. See on ülihea võimalus tunda rõõmu oma perest, olla tänulik, et nad on olemas ja nautida aega üheskoos. 

Hoia ennast ja oma lapsi eemale nendest asjadest, mis lihtsalt kulutavad aega ja paku võimalusi endale kui lastele tegeleda sellega, mis arendavad mõtlemist, teadmisi, usku endasse ja oma tegevusse.

Vaikus ja rahu

Kindlasti on seda kodusolemise ajal rohkem neil, kellel pole mitut last tähelepanu nurumas, aga saan omast käest öelda, et isegi koos lastega on võimalik leida momente, mil saad ise vaikselt asjade üle järele mõelda. Praegu on hea hetk võtta natukeseks aeg maha ja arutada endamisi, kas ma teen õiget tööd, kas ma tahan seda teha ka järgnevatel aastatel ja kas ma tunnen sellest piisavalt rahuldust. 

Selline järelemõtlemine on väga oluline, sest paljud meist ei ole tegelikult õnnelikud tehes seda, mida me igapäevaselt teeme. Ehk on see praegune “aja mahavõtmise” moment võimalus, mis laseb analüüsida, mida me elus teha soovime ja kuhu tahame välja jõuda?

Lugemine ja iseenda harimine

On küll väga ahvatlev võtta kätte telekapult ja “lõõgastuda” õhtuti mõne seriaali või telesaate ees. Praegu võiks selle asemel just võtta kätte mõne raamatu, mida oled tahtnud juba ammu lugeda, aga ei ole mahti saanud. Raamatud õpetavad meile palju ja hea raamatuga juhtub selline imeline asi, et kui juba alustad, siis on väga raske seda käest panna, sest soov on edasi ja edasi lugeda. 

Mida rohkem me ennast harime, seda targemaks me saame, mida targemaks me saame, seda paremaid otsuseid oskame enda jaoks vastu võtta. Ja nii läheb ka elu paremaks. See kuidagi toimib lumepalliefektina.

Väljasõit loodusesse

Jah, kaubanduskeskustes ja üldse avalikes kohtades käimine ei ole praegu soovitav. Paljud kohad on viiruse tõttu sootuks suletud, aga õnneks on Eestis kuhjaga vabas looduses viibimise võimalusi. Rõõm on ka sellest, et päevad muutuvad järjest pikemaks ning soojemaks, päike paistab üha enam, sunnib viirused kiiremini surema ja toob meile rohkem energiat. 

Hea on nautida kevadist värsket õhku puhtas looduses, vaadata, kuidas puud ja põõsad tärkavad ning esimesed õied juba pistavad pea mullast välja. 

Kokkuvõtteks

Hoolitse iseenda eest. Ära lase negatiivsetel mõtetel ennast kimbutada. Jah, Sa ei saagi teha otsuseid teiste inimeste eest ja Sa ei saa sinna midagi parata, et praegu on maailmas viiruse pandeemia, aga mida Sa saad teha, on muuta see aeg, mis antakse ainult Sinu enda jaoks ja perega koosolemiseks ning muuta see imelisteks hetkedeks, saades ise paremaks inimeseks. 

1 reply
  1. Heidi
    Heidi says:

    Väga asjakohane ja õige! Võtkem kõik sellest positiivsest ja harivast mõtiskelust snitti! Kasutagem iga hetke ja olukorda omaenese tervise ja õnne hüvanguks! Karin, tervist ja koosolemise rõõmu Sinu perele!

Comments are closed.